ספרים

50 תרגילים לקבוצה בחלוקה לזוגות 

מיטב תרגילי הדינמיקה הקבוצתית  

ניתן לרכוש את הספרים ברשת תולעת ספרים

מחיר הספרים ברכישה ישירה:

70 ש"ח לספר + 15 ש"ח דמי משלוח

180 ש"ח לסדרת הספרים המלאה

(3 ספרי התרגילים) + 20 ש"ח דמי משלוח

 

לרכישה ישירה ופרטים נוספים: 

טלפון: 052-8988742 

מייל : nirchu@gmail.com 

 

50 תרגילים לקבוצה בחלוקה לזוגות 

מיטב תרגילי הדינמיקה הקבוצתית  

"סדרת הספרים "כלים למנחי קבוצות"

התרגילים בספרים משתמשים בעבודה קולית, חימום גופני, אימפרוביזציה, עבודה עם חפצים, משחק (Play), עבודה עם סיפור, תרגילי הכרות, עבודה גופנית. התרגילים מביאים אל הקבוצה העולם תוכן שלם שהמנחה יכול להשתמש בו ובכך תכנון ובניית הסדנה הופך קל יותר ומקצועי יותר.

 

התרגילים בספרים נבררו בקפידה ושואבים את השראתם מתחומי התיאטרון, המחול, אימפרוביזציה, שילוב האמנויות, סיפור סיפורים, תיאטרון הפלייבק, המוזיקה וליצנות רפואית.

 

התרגילים יאפשרו למשתתפים להתנסות במגוון תפקידים ומיומנויות: הבעת חוויות אישיות, החצנת רגשות פנימיים, ביטוי עצמי ויצירתי, עבודה עם מגוון חושים, עבודה דרך פעולה בימתית, פיתוח שפת גוף, תקשורת בין אישית, עבודה על הדדיות (תן וקח), אמון, הקשבה, התבוננות וריכוז, אלתור, עבודה עם דימויים, בניית עלילה, עבודה קולית, מונולוגים, דיאלוגים, טרנספורמציות, העלאת מוטיבציה, גיבוש קבוצתי ועוד…

הספרים נמכרים ברשת תולעת ספרים,

לרכישה ישירה ניתן לפנות למייל : nirchu@gmail.com או טלפון: 052-8988742 

50 תרגילים לקבוצה בחלוקה לזוגות 

מיטב תרגילי הדינמיקה הקבוצתית  

היכל המראות על הבמה  

 

פסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק  

רונן קובלסקי, ניר רז ושושי קיסרי 

בהוצאת מרכז אמילי סגול ואוניברסיטת חיפה.

 

הספר "היכל המראות על הבמה: פסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק" מציג את העקרונות שעליהם בנויה הפסיכותרפיה הקבוצתית בתיאטרון פלייבק. הוא משלב בתוכו תיאורים של הטכניקה, וריאציות שונות שלה והמשגה של מערכת השיקולים של המנחה בהבניית המפגש והתהליך הקבוצתי. תיאורים אלו משולבים בהתבוננות בתהליכים הטיפוליים ובהעמקת הבנתם דרך פריזמות תיאורטיות פסיכואנליטיות שונות. הספר נחלק לעשרה פרקים העוסקים בהיבטים שונים של התהליך הטיפולי בפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק.

הספר "היכל המראות על הבמה: פסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק" הוא הראשון בעולם להציג את הפסיכותרפיה הקבוצתית בתיאטרון פלייבק כתחום טיפולי ייחודי על החשיבה התיאורטית המניעה אותו, לרבות השיקולים השונים בהפעלת האפשרויות המגוונות של הטכניקה. הוא מוגש עתה לקוראים כנתיב שעליו יוכלו לצעוד ולהרחיב את דרכם בתחום מתהווה זה.

מאמרים 

מאמר מקנזי עולה לבמה 

מודל של התפתחות הקבוצה דרך תבניות בפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק

מקבץ אוגוסט 2018 (תקצירים)

מאת: שושי קיסרי, ניר רז, רונן קובלסקי

תיאטרון פלייבק הוא תיאטרון אימפרוביזציה מובנה קהילה, שבו קבוצה של שחקנים יוצרת התרחשות תיאטרונית בתגובה לסיפור חיים אישי של משתתף מהקהל. תיאטרון הפלייבק הוגדר כתיאטרון קהילתי-יישומי, אולם הספרות מעידה על הפוטנציאל הטמון בו כמרחב קבוצתי מרפא. העיסוק בסיפור האישי, בתוך תהליך קבוצתי-יצירתי, הפך את תיאטרון הפלייבק לשיטה מקובלת בקרב מטפלים בדרמה, מטפלים בפסיכודרמה ומנחי קבוצות, המעמידים במרכז התהליך הטיפולי את ריטואל הפלייבק.

 

בשנים האחרונות אנו עדים להקמתן של קבוצות טיפול המתמקדות בפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק, אולם לספרות בנושא עדיין חסרים מודלים תיאורטיים ויישומיים. מאמר זה מציג את עקרונות התהליך הקבוצתי בפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק, תוך הצגת כלים יישומיים, העשויים לקדם את התהליך הקבוצתי בהתמודדות עם המטלות ההתפתחותיות שהוגדרו במודל של מקנזי וליווסלי (MacKenzie & Livesley, 1983). המאמר מתמקד באופן שבו ניתן להעמיק את העיסוק בשלבים ההתפתחותיים באמצעות תבניות תיאטרוניות בפלייבק, המעניקות ביטוי מוחשי לשלבים בתהליך הקבוצתי.

  • facebook-square
  • Amazon Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now